Граѓанска непослушност на Копакабана | Старт | DW | 26.06.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Граѓанска непослушност на Копакабана

Ексклузивна зона. Вака ФИФА го нарекува просторот околу стадионите на Мундијалот и официјалните навивачки зони. Некои пак ги нарекуваат, зони на забрани, зашто во опсег од 2 километри смеат да се продаваат само производи на спонзорите на ФИФА, и тоа исклучиво од продавачи со лиценца.

Гледај видео 01:28
Now live
01:28 минути