Граѓаните на Тетово не се бојкот на законот за полиција | Северна Македонија | DW | 02.11.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Граѓаните на Тетово не се бојкот на законот за полиција

Заканите на опозиционата коалиција, ДУИ-ПДП, дека законот за полиција нема да биде применуван во општините со доминантна албанска популација, наидуваат на неприфаќање кај граѓаните од таа етничка заедница. Негодуваат и другите етникуми.

Тетово

Тетово

Реклама