Градчето Халтерн завиено во црно | Старт | DW | 25.03.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Градчето Халтерн завиено во црно

На особено тежок начин, германското градче Халтерн е погодено од авионската несреќа во јужна Франција. 16 ученички и ученици од една гимназија како и две наставнички загинаа во падот на авионот на Џерманвингс.

Гледај видео 01:05
Now live
01:05 минути