Градоначалничка истрижена и полиена со боја | Сите содржини | DW | 08.11.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Градоначалничка истрижена и полиена со боја

Насилството во јужноамериканската држава зема драматичен развој откако демонстранти нападнаа и понижуваа градоначалничка на едно мало место. Видеото од настанот предизвика жестоки реакции.

Гледај видео 00:45

Повеќе во Медија центарот

Прочитај го и ова