Градежниот бум вртоглаво ги качува цените | Старт | DW | 18.03.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Градежниот бум вртоглаво ги качува цените

Бројот на дозволи за градење во Германија во 2015 година се зголемил на повеќе од 300.000. Но, поради зголемената побарувачка се зголемуваат и цените. Експертите предупредуват дека е можно да пукне меурот со недвижности.

Гледај видео 00:59
Now live
00:59 минути