Грабнатиот новинар во рацете на „Армија на исламот“ | Вести | DW | 09.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Грабнатиот новинар во рацете на „Армија на исламот“

Британскиот новинар на Би Би Си Алан Џонсон грабнат пред два месеца во појасот на Газа се наоѓа во рацете на муслимански екстремисти. Досега малку позната група „Армија на исламот“ на интернет страница објави фотографија од легитимацијата на репортерот. Терористите бараат ослободување на Омар Отман, познат како Абу Кадата и негови приврзаници од британски затвор. Британскотот министерство за правда му префрлува на Отман , Палестинец со јордански пасош дека е идеолошки шеф на мрежата на Ал Каеда за Европа.