Грабежи во супермаркетите во Венецуела | Сите содржини | DW | 09.01.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Грабежи во супермаркетите во Венецуела

Во земјата која е во тешка економска криза и во која инфлацијата достигна 2616%, мета на грабежи се супермаркетите. Уапсени се десетици лица.

Гледај видео 00:32
Now live
00:32 минути

Прочитај го и ова