Готвачот- херој на бездомниците во Рим | Теми | DW | 14.02.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Готвачот- херој на бездомниците во Рим

Повеќе од една деценија, 90-годишниот Дино Импаљацо викендите ги минува готвејќи топли јадења за сиромашните и бездомниците во италијанскиот главен град, направени од непродадените прехранбени произвори на римските пазари.

Гледај видео 01:32