Гостите подобри од домаќините | Вести | DW | 26.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Гостите подобри од домаќините

*

Три од четирите синоќешни натпревари од шестото коло во фудбалската Бундеслига завршија со победа на гостинските екипи. Шалке го совлада Дуизбург со 2:0, Хамбург во Дортмунд славеше со 3:0, Ханза Росток изненади во Берлин совладувајќи ја Херта со 3:1. Волфсбург и Вердер одиграа нерешено 1:1. Денеска на програмата се преостанатите натпревари.