1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Гордана Јанкулоска

Гордана Јанкулоска, родена на 12 октомври 1975 година во Охрид, дипломиран правник, македонска политичарка и министер за внатрешни работи од редовите на ВМРО-ДПМНЕ.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе