Голем пожар во хотел во Кина | Сите содржини | DW | 25.08.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Голем пожар во хотел во Кина

Во пожар во хотел во главниот град на севернокинеската провинција Хеилонгџијанг, Харбин, загинаа најмалку 18 луѓе.

Гледај видео 00:46