1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Катастрофи

Голем пожар во северозападна Германија

СН/ агенции
22 септември 2018

Пожарот кој во меѓувреме зафати 800 хектари гори веќе две недели а беше предизвикан при ракетен тест изведен од страна на германската армија- Бундесверот.

https://www.dw.com/mk/%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D0%BF%D0%BE%D0%B6%D0%B0%D1%80-%D0%B2%D0%BE-%D1%81%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0/video-45600134
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Зградата на владата на Република Северна Македонија

Инаетот како главен енергенс

Mazedonien DW-Korrespondentin aus Skopje, Katerina Blazevska
Катерина Блажевска
Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница