Голема прослава на ракометното злато | Сите содржини | DW | 02.02.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Голема прослава на ракометното злато

Илјадници луѓе се собраа на прославата на шампионскиот трофеј од Европското првенство во ракомет. Германците пречекани како херои во Берлин.

Гледај видео 01:20
Now live
01:20 минути

Прочитај го и ова