Гинеколошка амбуланта крстари по Македонија | Сите содржини | DW | 21.05.2022

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Гинеколошка амбуланта крстари по Македонија

Повеќе од една третина од жените во Македонија не биле на гинеколошки преглед во последните пет години. Во некои општини во државата воопшто нема матични гинеколози. За ублажување на проблемите, во погон е мобилната гинеколошка амбуланта.

Гледај видео 03:05