Германците го одврзаа џебот | Сите содржини | DW | 24.12.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Германците го одврзаа џебот

Расположението на германските потрошувачи е повторно подобро. Германците, според институтот за истражување на пазарот ГфК, се уверени во добар економски развој и не се плашат дека ќе ја загубат работата.

Гледај видео 01:10
Now live
01:10 минути

Прочитај го и ова