Германски топ десет | Панорама | DW | 19.07.2010
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Германски топ десет

Дојче веле ви го претставува распоредот на десетте најпродавани синглови во Германија за оваа недела:

default

Shakira и натаму прва

1. Shakira feat. Freshlyground - Waka Waka (This Time For Africa)

На врвот на Германскиот топ десет - нема промени. И покрај тоа што Светското фудбалско првенство во фудбал заврши, синглот Waka Waka (This Time For Africa) неделава и натаму останува најпродаваниот сингл во Германија.

2. Velile & Safri Duo - Helele

3. K'NAAN - Wavin' Flag

4. Lady Gaga - Alejandro

BdT Deutschland IFA in Berlin Lady GaGa

Alejandro на Lady GaGa е новитет неделава

Alejandro е верувале или не, седмиот сингл преземен од актуелниот албум на Lady Gaga, The Fame, а во Германија секој од нив завршуваше најмалку меѓу најдобрите пет. Alejandro го продолжува овој тренд и неделава влегува како новитет, директно на четвртата позиција.

5. Uwu Lena - Schland O Schland

6. Katy Perry feat. Snoop Dogg - California Gurls

7. OneRepublic - Marchin' On

8. Madcon - Glow

На деветтата позиција, исто како и неделата претходно - романскиот диџеј Edward Maya и вокалот Vika Jigulina во темата со наслов Stereo Love, а десетти се Bushido и Kay One.

9. Edward Maya feat. Vika Jigulina - Stereo Love

10. Bushido feat. Kay One - Fackeln im Wind 2010

Автор: Трајче Тосев

Редактор: Елизабета Милошевска Фиданоска

WWW-линкови

Реклама