Германски топ десет | Панорама | DW | 30.11.2009
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Германски топ десет

Најпродавани синглови во Германија неделава!

default

Ich + Ich

1. Ich+Ich "Pflaster" - На првата позиција неделава се вратија Anette Humpe и Adel Tawil.

2. Rihanna "Russian Roulette"

Sängerin Rihanna Konzert in Los Angeles Flash-Galerie

Rihanna

3. Robbie Williams "Bodies" - По враќањето на првата позиција минатата недела, Robbie Williams не успеа да го задржи тронот на гермaнскиот топ десет.

4. OneRepublic "Secrets"

5. Gossip "Heavy Cross"

Leona Lewis

Leona Lewis.

6. Leona Lewis "Happy" - 24 годишната пејачка поседува изворедни гласовни способности. Нејзината кариера почна во 2006 година. Тогаш со песната "Bleeding Love" и‘ успеа да ги освои топ листите во Велика Британија, Германија и други европски земји. Британката, која интензивно се ангажира за заштита на животните и има сопствен парфем, со новиот сингл "Happy" тргна во поход по топ листите.

7. Xavier Naidoo "Alles kann besser werden"

8. Aura Dione "I Will Love You Monday" - Aura Dione е данска пејачка и текстописец. Уште како дете дошла во поблизок контакт со литературата, уметноста и музиката благодарение на нејзините родители. Татко и‘ собирал гитари и тоа имало влијание врз нејзината музичка кариера. Досега има објавено еден албум и три сингла.

David Guetta Produzent DJ

DJ David Guetta

9. David Guetta, Akon "Sexy Bitch"

10. Lady GaGa "Paparazi" - Американската пејачка Lady GaGa без сомнение е една од музичките ѕвезди годинава, и тоа не само поради нејзините песни и гласот, туку и поради целокупниот уметнички израз на 23 годишната девојка. На бината носи екстравагантна облека, како костими за капење или големи шапки на главата.

Автор: АТ/дв

Реклама