Германски топ десет | Панорама | DW | 02.11.2009
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Германски топ десет

Ова се најпродаваните десет синглови за оваа недела во Германија:

default

Xavier Naidoo со "Alles Kann Besser Werden" новите на Германскиот топ десет

1. Robbie Williams „Bodies"

Пред десет дена во Берлин ги изненади своите фанови со бесплатен концерт - тие му вратија со воодушевување. По двеипол годишна пауза Роби Вилијамс по се’ изгледа ја победи зависноста од таблети и се врати на музичката сцена со ново ЦД. „Reality killed the Video Star" е насловен албумот кој на пазарот треба да излезе на 9 ноември.

2. Lady Gaga "Paparazzi"

3. David Guetta "Sexy Chick"

4. Sido "Hey Du"

"Hey Du" e новиот сингл на раперот од Берлин, Sido - човекот кој предизвикува поделени реакции со текстовите на неговите песни. Додека едните сметаат дека тие се одраз на реалноста, другите го критикуваат за преминување на границите на добриот вкус.

Norwegische Sängerin Marit Larsen

Синглот на Marit Larsen меѓу најслушаните десет

5. Marit Larsen "If A Song Could Get Me You"

6. Xavier Naidoo "Alles Kann Besser Werden"

Xavier Naidoo, соул и R&B пејачот, повеќе од десет години прави и соло кариера, покрај настапите со неговиот бенд Söhne Mannheims,

7. Gossip "Haevy Cross"

8. Silbermond "Krieger des Lichts"

Бендот Silbermond е познат по својот специфичeн однос со публиката. Посебно внимание привлекуваат нивните хуманитарни концерти како и хуманитарни акции. Пробив во пошироката јавност постигна со баладите Symphonie и Das Beste.

9. Agnes "Release Me"

10 . Black Eyed Peas "I Gotta Feeling"

Автор: АТ/дв

Редактор: Жана Ацеска

Реклама