Германски топ десет | Панорама | DW | 16.03.2009
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Германски топ десет

Распоредот на најдобрите десет синглови во Германија неделава изгледа вака:

default

Бритни Спирс направи успешен кам-бек

1. Lady Gaga - Poker Face

Silbermond: Gitarrist Thomas Stolle und Sängerin Stefanie Kloß

Гитаристот на Зилбермонд, Томас Штоле и пејачката Штефани Клос

Американската пејачка и текстописец, Лејди Гага, минатата недела влезе како новитет на втората позиција, за оваа да се искачи до самиот врв со темата „Poker Face“, преземенa од нејзиниот деби-албум „Fame“.

2. Silbermond - Irgendwas Bleibt

3. James Morrison ft. Nelly Furtado - Broken Strings

4, Razorlight - Wire To Wire

5. Mando Diao - Dance With Somebody

6. Jeanette Biedermann - Undress To The Beat

BdT Jeanette Biedermann Bad Girls Club Tour

Жанет Бидерман со нов албум и нов стил

Германската пејачка Жанет Бидерман има нов албум, исто така насловен „Undress To The Beat“, кој во продажба треба да се појави на 20 март. Жанет вели дека на новата плоча преминува од поп-рок кон електро-поп звукот. Највисоко пласирана, кога се работи за новитетите, од местото број шест.

7. Kelly Clarkson - My Life Would Suck Without You

На местото број седум во Германија се најде победничката од првата сезона на популарното американско шоу „Pop Idol", Кели Кларксон, со новиот сингл - My Life Would Suck Without You.

8. Peter Fox - Scwarz zu blau

9. Peter Fox - Haus am See

10. Katy Perry - Hot N Cold

Од новитетите ги издвојуваме:

Musikband Kings of Leon

Калеб Фоловил, фронтменот на Kings Of Leon

11. Britney Spears - Circus

Бритни Спирс се враќа со нов албум, старо-нов примерен имиџ и прва светска турнеја по пет години, која почна со настап во Лузијана.

18. Kings Of Leon - Use Somebody

Составот од Нешвил, САД, е формиран во 2000 година. Првиот албум успеваат да го издадат три години подоцна, а минатата 2008 излегува и албумот „Only by the Night“, како четврти по ред во нивната кариера. Со синглот „Use Somebody“ постигнаа успех на листите ширум светот, а оваа недела, како новитет, се појавуваат и на германскиот топ сто - Kings Of Leon.

Реклама