Германски железници нуди посебен тарифен договор за машиновозачите | Вести | DW | 24.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Германски железници нуди посебен тарифен договор за машиновозачите

*

Германски железници му понудија на синдикатот на машиновозачите единствен тарифен договор. Во понудата на концернот, според медиумски извештаи стои и зголемување на платите за 13%. Синдикатот ќе ја разгледува понудата во понеделник. Машиновозачите во Германија неколкупати штрајкуваа барајќи 30% поголеми плати и посебен тарифен договор.