Германските тимови без успех на натпреварите на УЕФА Купот | Вести | DW | 09.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Германските тимови без успех на натпреварите на УЕФА Купот

*

На синоќешните средби во купот на УЕФА, германските екипи не постигнаа победа. Бајерн Минхен како домаќин играше нерешено против Болтон со резултата од 2 спрема 2. Нирнберг загуби дома од Евертон со 0 спрема 2. Спарткан Москва го победи Леверкузен со 2 спрема 1, а Хамбургер не настапи во ова коло. Во рамките на –натпреварите за купот на УЕФА, вчера во Солун тимот на Црвена ѕвезда од Белград загуби од грчкиот клуп Арис. По натпреварот дојде до инцидент во центарот на Солун, каде навивачите на српскиот тим без никаков повод биле нападнати од непознати лица. Меѓу навивачите има и ранети.