Германските тимови без успех на натпреварите на УЕФА Купот | Вести | DW | 09.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Германските тимови без успех на натпреварите на УЕФА Купот

*

На синоќешните средби во купот на УЕФА, германските екипи не постигнаа победа. Бајерн Минхен како домаќин играше нерешено против Болтон со резултата од 2 спрема 2. Нирнберг загуби дома од Евертон со 0 спрема 2. Спарткан Москва го победи Леверкузен со 2 спрема 1 , а Хамбургер не настапи во ова коло.