Германските институти за јавно здравје пукаат по шавови | Сите содржини | DW | 29.10.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Германските институти за јавно здравје пукаат по шавови

Бројот на новозаразени со коронавирус во Германија се зголемува толку брзо, што вработените во институтите за јавно здравје честопати веќе не можат да ги следат оние кои биле во контакт со заразени лица.

Гледај видео 02:20

Прочитај го и ова