Германскиот тим во боб четворосед е европски првак | Теми | DW | 15.01.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Германскиот тим во боб четворосед е европски првак

Предводени од пилотот Андре Ланге тие го постигнаа големиот успех

default

По лошиот резултат во двосед трката во саботата, германскиот тим во четворосед вчера во Кортина Д,Ампезо беа втори, што во вкупниот поредок беше доволно за освојување на првото место. Пилотот Ланге е задоволен

“ Ова беше еден многу тежок викенд. Вчера исто така, а и денеска имавме уште неколку проблеми. Сега следуваат подготовките за светското првенство во кои ќе ги насочиме сите наши сили“

Инаку и на вчерашната трка триумфираа американците предводени од Стефан Холкомб. Нивниот двосед беше најбрз и на трката во саботата.