Германскиот парламентарец Бек уапсен во Москва | Вести | DW | 27.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Германскиот парламентарец Бек уапсен во Москва

По една демострација на хомосексуалци во Москва, која не била одобрена од полицијата, биле уапсени повеќемина демонстранти. Меѓу нив е и политичарот на германските Зелени и пратеник во Бундестагот Фолкер Бек.