Германије е во полуфиналето на ЕП во ракомет | Теми | DW | 15.12.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Германије е во полуфиналето на ЕП во ракомет

Ракометарките на Германија, Норвешка, Русија и Франција се пласираа во полуфиналето на Европското првенство во Шведска. Екипата на германија вчера попладне ја совлада екипата на Македонија со 23:20, со доминантна игра во текот на целиот натпревар. Парови за полуфиналето се Норвешка-Франција и Русија-Германија.