Германија ја победи Украина | Сите содржини | DW | 13.06.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Германија ја победи Украина

Долги моменти на трепет и исчекување, а потоа френетично славје на навивачите: светскиот фудбалски првак, Германија, синоќа со успешен старт на Европското фудбалско првенство ЕУРО 2016 во Франција - победа над екипата на Украина од 2:0.

Гледај видео 03:17
Now live
03:17 минути