Германија – фудбал | Вести | DW | 07.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Германија – фудбал

*

Германската фудбалска репрезентација ја победи селекцијата на Словачка со 2 спрема 1. Со натпреварот во Хамбург фудбалерите на селекторот Јоаким Лев обезбедија дури пет поени предност пред тимот на Чешка во групата Д од квалификациите за Европското фудбалско првенство.