Германија-невработеност | Вести | DW | 31.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Германија-невработеност

Бројката невработени во Германија достигна најниско ниво во последниве пет години. Според официјалните податоци од сојузната агенција во Нирнберг, во земјата има 3,8 милиони лица кои бараат работа. 160.000 помалку во споредба со минатиот месец, односно 700.000 со истиот период лани.