Германија е светски првак во фудбал | Вести | DW | 01.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Германија е светски првак во фудбал

*

Германската женска фудбалска репрезентација ја одбрани титулата светски првак. Во финалето на светското фудбалско првенство во Кина, Германија го победи Бразил со 2:0.