Германија во полуфиналето на Светкото првенсво во фудбал за жени | Вести | DW | 22.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Германија во полуфиналето на Светкото првенсво во фудбал за жени

*

На Светското првенство во фудбал за жени во Кина, во четврт - финалето германската национална репрезентација го победи тимот на Северна Кореја со 3 спрема 0, и се плаисраше во полуфиналето.