Георгиевски не планира да поднесе оставка | Вести | DW | 22.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Георгиевски не планира да поднесе оставка

*

По информациите дека претседателот на македонското собрание Љубиша Георгиевски наводно ќе поднел оставка, неговиот портпарол Тодор Пендаров денеска се јави со демант. Спикерот ниту најавил ниту планира такво нешто изјави Пендаровски и додаде дека парламентарното мнозиснтво во целост го поддржува Георгиевски на функцијата.