Гвантанамо – иднина | Вести | DW | 24.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Гвантанамо – иднина

Меѓународно спорниот американски затвор на Гвантанамо веројатно ќе продолжи да работи и по завршувањето на мандатот на претседателот Џорџ Буш. Според шефот на американската дипломатија, Кондолиза Рајс, постои намера да се стави клуч на затворот, но во него има и луѓе кои не би можеле да се изведат пред друг суд, а кои се премногу опасни за да бидат ослободени.