Вујановиќ – Црвенковски | Вести | DW | 12.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Вујановиќ – Црвенковски

*

Би требало да се најде решение за статусот на Косово што нема да се рефлектира врз соседните држави, порача денеска во Скопје црногорскиот претседател Филип Вујановиќ. Тој со домаќинот, македонскиот претсефател Бранко Црвенковски разговараше и за билатералните односи, што беа оценети како извонредни и без отворени прашања. Она на што треба да се работи е засилувањето на економската соработка, оценија денеска во Скопје претседателите Црвенковски и Вујановиќ.