Вселенска мисија на шатлот “Атлантис” | Вести | DW | 09.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Вселенска мисија на шатлот “Атлантис”

*

Американскиот вселенски шатл “Атлантис” се наоѓа на пат кон Меѓународната вселенска станица. Шатлот со седумчлен екипаж полета вчера од космодромот Кејп Канаверал на Флорида. Тој носи опрема за поставување ново крило за добивање соларна енергија.