Во Шуто Оризари најмалку заболени од морбили | Северна Македонија | DW | 23.02.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Во Шуто Оризари најмалку заболени од морбили

Општина Шуто Оризари има најголем опфат на имунизација во Скопје. Оттука и бројот на заболени од морбили е најмал.

Д-р Снежана Зоксимовска во Поликлиника Шуто Оризари за 3 децении има вакцинирано над 100.000 деца. 

Гледај видео 02:06

Шуто Оризари со најголем опфат на имунизација

DW.COM

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама