Во чест на маршалот Тито | Сите содржини | DW | 04.05.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Во чест на маршалот Тито

Стотици луѓе од различни краишта на поранешна Југославија ја посетија Куќата на цвеќето во Белград по повод 36-годишнината од смртта на Тито

Гледај видео 03:38
Now live
03:38 минути

Прочитај го и ова