Во Тајланд уапсен нов осомничен за осуетените напади во Лондон | Вести | DW | 11.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Во Тајланд уапсен нов осомничен за осуетените напади во Лондон

*

Тајландската полиција уапси и депортираше во Велика Британија лице осомничено за вмешаност во осуетените напади во Лондон. Се работи за триесет годишниот британски бизнисмен со арапско потекло. Претходно британската полиција уапси осум лица осомичени за поврзаност со инцидентите. Поголемиот дел се лекари по потекло од Индија, Ирак и Јордан кои имале дозвола за работа во Велика Британија.