Во срцето на Хавана | Сите содржини | DW | 16.11.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Свет

Во срцето на Хавана

Фотографот Свен Кројцман и политикологот Берт Хофман три децении го документираат животот во Хавана. По повод 500. роденден на градот, тие објавија публикација во која е прикажано секојдневието вчера и денес.

Прочитај го и ова