Во потрага по лек против ебола | Старт | DW | 29.09.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Во потрага по лек против ебола

Научниците и лекарите во борба против еболата имаат надеж во нова биотехнологија од Германија. Во Хале малата фирма Icon Genetics постави камен-темелник за производство лекот Zmapp,кој досега нема дозвола за употреба.

Гледај видео 02:41
Now live
02:41 минути