Во понеделник започнува демонтирањето на Јонгбјон | Вести | DW | 03.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Во понеделник започнува демонтирањето на Јонгбјон

*

Американски експерти треба да започнат со демонтирање на спорната нуклеарна постројка Јонгбјон во Северна Кореја –соопшти специјалниот пратеник на САД за спорот со Пјонгјанг Кристофер Хил. Тој изрази надеж дека работите ќе бидат завршени до крајот на годината .