Во паника прегазил десетици луѓе | Сите содржини | DW | 13.03.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Во паника прегазил десетици луѓе

Возач на автобус на Хаити е во бегство, откако влета со возилото во толпа луѓе и притоа уби десетици луѓе.

Гледај видео 01:02

Прочитај го и ова