Во очекување на одговорот од Брисел | Теми на денот | DW | 08.11.2005
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Во очекување на одговорот од Брисел

Реакции во Македонија пред денот кога ЕК ќе го соопшти одговорот-дали е Македонија зрела за кандидатски статус и прием во ЕУ.

Ќе стигне ли позитивен абер?

Ќе стигне ли позитивен абер?

Повеќето македонски политичари очекуваат дека Македонија утре ќе добие позитивно мислење од ЕК,но без препорака за конкретен датум за почеток на преговорите за членство

Реклама