Во Осака доделени првите медали | Теми | DW | 27.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Во Осака доделени првите медали

Погледот на љубителите на атлетиката од светот е насочен кон јапонскиот град Осака, домаќин на светското првенство.

default

Светско првенство во Осака

Прватат радост на Германицте им ја приреди Клаудија Клајнерт. „Знаев што можам, но не знаев дали и ќе го реализирам. Дотолку сум посреќна што го покажав тоа“, рече Клајнерт по освојувањето на бронзениот медал во фрлање ѓуле.