Во овие градови е задоволство да се вози велосипед | Сите содржини | DW | 10.07.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Во овие градови е задоволство да се вози велосипед

Возењето велосипед е здраво, еколошки и финансиски е поволен начин на превоз. Многу метрополи во Европа трошат милиони евра за да се обезбеди поголема заштита на животната средина. Еве каде концептите се особено успешни:

Повеќе во Медија центарот

Прочитај го и ова