Во Нотр Дам е испишана историја | Теми | DW | 17.04.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Во Нотр Дам е испишана историја

Французите, но и целиот свет деновиве тагува поради големите штети кои ги предизвика катастрофалниот пожар во Богородичната црква во Париз. Повеќе од 850 години таа е сведок на значајни историски настани за Франција, но и за Европа.

Гледај видео 02:23