„Во мало место е тешко“ | Сите содржини | DW | 09.12.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

„Во мало место е тешко“

„Мојот Штип е Дубаи во споредба со ова местенце“, вели 25-годишниот Ѓорги Бојчов, кој во Штајнебах, Германија, пристигна пред два месеца. Работи во фирма за хемиско чистење и сака што побрзо да се пресели во поголем град. Гастрономот Ѓорги, кој работи сосема друго „за да се преживее“, е уверен дека брзо ќе ги надмине почетните проблеми. #DWstayorgo

Гледај видео 05:32

Прочитај го и ова