Во лов на плагијати | Сите содржини | DW | 15.02.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Во лов на плагијати

Цариници и адвокати се во лов на плагијати на саемот „Амбиент“ во Франкфурт. Нивната работа не е лесна. Плагијати има сѐ повеќе, особено од Азија.

Гледај видео 02:49
Now live
02:49 минути