Во лет до златото | Панорама | DW | 16.08.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Во лет до златото

Шонај Милер од Бахамите буквално се фрли кон целта во последните метри од трката на 400 метри на Олимпијадата во Рио. Тоа и донесе златен медал.

Гледај видео 00:35
Now live
00:35 минути

Во лет до златото

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама