1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Coronavirus - Virus Sars-CoV-2  COVID-19
Фотографија: picture-alliance/AP/NIAID-RML
Здравје

Во клештите на коронавирусот

14 мај 2020

Светот живее во време на пандемија на коронавирусот. Додека научниците се обидуваат да најдат вакцина и лек, државите преземаат драстични мерки.

https://p.dw.com/p/3ZlVr

Овде можете да најдете текстови, галерии и видеа за пандемијата:   

Прескокни го блокот Теми

Теми

Покажи повеќе написи
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Северна Македонија ЕУ

Полни 19 години во чекалната на ЕУ: можен ли е исчекор?

Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница